Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski Krzyż Wolności i Solidarności Odznaka Honorowa Działacza Opozycji lub Osoby Represjonowanej Złota Odznaka za Zasługi Konfederacji Polski Niepodległej Solidarność - KPN

Wyszukiwarka Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu
Miejsce spoczynku Jacka Jerza na mapie wyszukiwarki Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Odwiedź i zapal znicz lub dzięki interaktywnej wyszukiwarce zrób to wirtualnie...
Wikipedia - Jacek Jerz
Strona Jacka Jerza w polskiej Wikipedii.
Encyklopedia Solidarności - Antoni Jacek Jerz
Strona Jacka Jerza w internetowej wersji Encyklopedii Solidarności. Hasło ukazało się drukiem w tomie I.
Prezydent.pl - Nadanie Orderów Odrodzenia Polski
Strona Prezydenta RP - nadanie orderów Polonia Restituta w 25. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jacek Jerz został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
IPN - Nadanie Krzyży Wolności i Solidarności
Wręczenie Krzyży Wolności i Solidarności w dniu 25.06.2016 r., w 40. rocznicę wydarzeń Radomskiego Czerwca '76. Jacek Jerz został odznaczony pośmietnie.
Sejm i Senat RP - Uczczenie pamięci ofiar stanu wojennego
Sprawozdanie stenograficzne z uroczystego spotkania posłów i senatorów RP poświęconego uczczeniu pamięci ofiar stanu wojennego. Zawiera listę ofiar śmiertelnych, w tym nazwisko Jacka Jerza.
Apel Pamięci - 40. rocznica radomskiego Czerwca '76
Nazwisko Jacka Jerza odczytane zostało w uroczystym Apelu Pamięci i uczczone salwą honorową kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego w obecności Prezydenta i Premiera RP oraz Marszałków Sejmu i Senatu.
IPN - 13grudnia81.pl - Milczący Świadkowie
Karta poświęcona Jackowi Jerzowi w dziale "Milczący Świadkowie" (ofiary śmiertelne stanu wojennego) w portalu edukacyjnym 13grudnia81.pl Instytutu Pamięci Narodowej.
IPN - 13grudnia81.pl - Wprowadzenie - Łukasz Kamiński
Artykuł Łukasza Kamińskiego (wówczas Prezesa IPN) na temat śmiertelnych ofiar stanu wojennego. Śmierć Jacka Jerza opisana jest w dziale "MORDY SKRYTOBÓJCZE".
IPN - 13grudnia81.pl - Wykaz osób internowanych
Alfabetyczny wykaz internowanych w stanie wojennym, kopia akt IPN Po 161/1. Zawiera nazwiska, okres internowania, datę urodzenia oraz imiona rodziców. Informacje nt. Jacka Jerza zawarte są na karcie 47, poz. 2954.
IPN - Wystawa 'Ofiary Stanu Wojennego'
Plenerowa wystawa składająca się z tablic-biogramów każdej z ofiar, wśród nich Jacka Jerza. Otwarta 12.12.2006 r. na Placu Zamkowym w Warszawie, cyklicznie prezentowana jest w największych miastach Polski.
IPN - Biuletyn Informacji Publicznej: Jacek Jerz
Katalog osób rozpracowywanych IPN - lista części spraw operacyjnego rozpracowania i postępowań karnych prowadzonych przeciwko Jackowi Jerzowi w związku z jego działalnością w "Solidarności", KPN i KOWzP.
Jacek Jerz - bohater radomskiej "Solidarności"
Internetowa wersja artykułu Zarządu Regionu NSZZ "S" Ziemia Radomska opublikowanego w 35. rocznicę śmierci Jacka Jerza. Artykuł ukazał się drukiem w oficjalnym periodyku radomskiej "Solidarności" w I kw. 2018 r.
Wszechnica NSZZ "Solidarność" - Plan Stabilizacji Gospodarki
Skan oryginalnego wniosku przedstawiającego Plan Stabilizacji Gospodarczej na I Krajowym Zjeździe NSZZ "S" przez J. Jerza. Na ostatniej stronie dokumentu znajduje się odręczny podpis Jacka Jerza.
Stowarzyszenie 13grudnia - Lista ofiar stanu wojennego
Obszerna i szczegółowa lista śmiertelnych ofiar stanu wojennego w portalu Stowarzyszenia 13grudnia. Dostępne są również dwie wersje graficzne w formacie PDF do łatwego rozpowszechniania: wersja 1 | wersja 2
Miesięcznik Szturm! - Jacek Jerz...
Artykuł na temat działalności i okoliczności śmierci Jacka Jerza autorstwa Patryka Płokity zamieszczony w miesięczniku Szturm! wydawanym przez środowiska narodowo-radykalne. Dostępny również w wersji PDF.
Polskie Radio - Stan wojenny - Jacek Jerz
Biogram Jacka Jerza w galerii biogramów ofiar stanu wojennego w portalu Polskiego Radia.
Radio Plus - Historia pierwszego krzyża katyńskiego
Wspomnienia Dariusza Żytnickiego (działacza KPN, obecnie dyrektora II L.O. w Radomiu) w wersji audio nt. ustawienia krzyża katyńskiego w głównej alei cmentarza rzymskokatolickiego z inicjatywy Jacka Jerza.
Wspomnienie Romualda Szeremietiewa o Jacku Jerzu
Komentarz Romualda Szeremietiewa nt. Jacka Jerza na forum dyskusyjnym portalu Prawica.Net. Kopia z Internet Archives (treść oryginalna nie jest już dostępna).
Puls Polonii - Prawdziwi Solidarnościowcy
Wywiad ze Stanisławem Zdziechem, działaczem NSZZ "Solidarność" z Szydłowca (obecnie na emigracji w Australii), m.in. o zamachu na jego życie oraz zamordowaniu Jacka Jerza.
Wikipedia - Komitety Obrony Więzionych za Przekonania
Strona Wikipedii na temat Komitetów Obrony Więzionych za Przekonania (KOWzP), zawiera również informacje nt. Jacka Jerza.
Kwidzyn. W niewoli brata mego... Stan wojenny
Książka autorstwa B. Gołąba i W. Kałudzińskiego o krwawej pacyfikacji przez ZOMO obozu internowania w Kwidzynie 14.08.1982 r. Jacek Jerz znajduje się na liście najciężej poszkodowanych (str. 381, poz. 41).
Radom.pl - Znane osoby związane z Radomiem: Jacek Jerz
Biogram Jacka Jerza na liście znanych radomian oficjalnego portalu internetowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Echo Dnia - Film o Jacku Jerzu, legendzie Solidarności
Artykuł z 2007 r. zapowiadający telewizyjną premierę filmu Jerzego Morawskiego z cyklu "Nieznani sprawcy" na temat śmierci Jacka Jerza.
Wspomnienia działacza KPN Janusza Fatygi
Zawierają informację (str. 210) o ciężkim pobiciu Jacka Jerza (mylnie podano że z Lublina, poprawne dane są w przypisie biograficznym na dole strony) podczas krwawej pacyfikacji więzienia w Kwidzynie.
Mirosław Lewandowski - ROPCiO i KPN 1977-1981
Rozmowa ze współautorem książki "Prześladowani, wyszydzani, zapomniani... Niepokonani. ROPCiO i KPN 1977-1981". Autor wspomina o represjach i skrytobójstwach działaczy KPN, w tym Jacka Jerza.
Sierpień '80 - NSZZ "S" Region Ziemia Radomska 1980-1981
Artykuł opisujący w skrócie powstanie i działalność NSZZ "S" Ziemia Radomska w latach 1980-81, w tym udział Jacka Jerza. Autorem artykułu jest prof. Marek Wierzbicki z IPN.
Encyklopedia KPN - KOWzP w Radomiu
Wpis Encyklopedii KPN dotyczący działalności Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania w Radomiu, w tym informacje nt. Jacka Jerza.
Encyklopedia KPN - Działacze Obszaru I
Encyklopedia KPN - lista działaczy Obszaru I KPN, w tym biogram Jacka Jerza.
Encyklopedia KPN - Historia Obszaru I
Encyklopedia KPN - historia Obszaru I (w tym Okręgu Radomskiego) w latach 1980-1981, zawiera informacje na temat działalności Jacka Jerza w KPN i KOWzP.
Encyklopedia Solidarności - Pisma - Rota
Jeden z numerów pisma radomskiego Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania "Rota", współredagowanego przez Jacka Jerza.
Fundacja "Łączka" - Żołnierze Niezłomni
Artykuł Stanisława Płużańskiego "Bestie / Władysław Ciastoń", zawiera informację o serii śmierci w wyniku działania "nieznanych sprawców" w czasach rządów w SB Ciastonia i Kiszczaka, w tym o śmierci Jacka Jerza.
SuperExpress: Tadeusz Płużański Nie zapomnimy o Ciastoniu
Wywiad z Tadeuszem Płużańskim, wspomina serię "przypadkowych" zgonów działaczy niepodległościowych w czasach SB pod rządami Ciastonia i Kiszczaka, w tym śmierć Jacka Jerza.
Informator MSW o delegatach na I Krajowy Zjazd NSZZ "S"
Wewnętrzny informator MSW o delegatach na I Krajowy Zjazd NSZZ "Solidarność". Część poświęcona delegatom Ziemi Radomskiej, zawiera biogram Jacka Jerza.
TVN24 - Ofiary Stanu Wojennego
Lista ofiar stanu wojennego i opis okoliczności ich śmierci - w rozdziale "Skrytobójstwa" zawiera informację na temat śmierci Jacka Jerza.
Facebook - RazProzą.pl
Wpis i dyskusja na temat działalności i śmierci Jacka Jerza na facebookowym fanpage'u "Raz Prozą Raz Rymem Walczymy z Komunistycznym Reżimem" (RazProza.pl).
Salon24 - Blog Aleksandra Ściosa
Wpis "Lista osób zamordowanych przez komunistów w latach 1981-1989", zawiera krótkie biogramy ofiar, w tym Jacka Jerza (na stronie 2).
Martial Law - Silent Witnesses - Education Portal of IPN
Anglojęzyczna wersja portalu IPN "13grudnia81.pl" zawierająca karty poświęcone ofiarom stanu wojennego. Niestety, IPN-owi brakuje chyba tłumaczy gdyż strony zawierają jedynie informacje o wieku i zdjęcia.
Oświadczenie posła Jana Rejczaka dot. ulicy Jacka Jerza
Stenogram z oświadczenia poselskiego posła Jana Rejczaka z 2001 r. dotyczącego m.in. skandalicznej zmiany przez SLD ulicy Jacka Jerza na Gwardii Ludowej.
Telewizja Dami - 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego
Relacja z przemówienia Andrzeja Sobieraja w Radomiu w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, wyemitowana w Teledzienniku TV Dami 13.12.2017 r. W przemówieniu wspominana jest postać Jacka Jerza.
Wyborcza.pl - Ulica Jacka Jerza pojawia się i znika
Artykuł Gazety Wyborczej z 2002 r. o akcji Ligi Republikańskiej w celu przywrócenia w Radomiu ulicy Jacka Jerza po skandalicznej zmianie jej nazwy na Gwardii Ludowej przez radomską SLD.
Wyborcza.pl - Na pamiątkę Jacka Jerza
Artykuł Gazety Wyborczej z 2003 r. o wmurowaniu z inicjatywy radomskich radnych na ulicy Rodziny Winczewskich tablicy przypominającej, że jej patronem był śp. Jacek Jerz.
Blisko Polski - Jacek Jerz
Strona poświęcona Jackowi Jerzowi w portalu Fundacji Blisko Polski
Techpedia - Ofiary stanu wojennego - Jacek Jerz
Karta Jacka Jerza na liście ofiar stanu wojennego portalu Techpedia.pl
Gazeta Obywatelska - Nieznani Sprawcy
Artykuł omawia kilkadziesiąt przypadków niewyjaśnionych śmierci działaczy opozycji po stanie wojennym, w tym śmierć Jacka Jerza.
Wyborcza.pl - Ofiary stanu wojennego - Jacek Jerz
Notka biograficzna Jacka Jerza w galerii Wyborczej.pl poświęconej ofiarom stanu wojennego. Lakoniczna, informacje w większości drugoplanowe, kilka błędów rzeczowych.
Solidarni 2010 - Ofiary stanu wojennego
Lista ofiar stanu wojennego w portalu Stowarzyszenia Solidarni 2010, zawiera biogram Jacka Jerza.
Polish Youth Association - Ofiary stanu wojennego
Lista ofiar stanu wojennego w portalu Polish Youth Association Partiae Fidelis (stowarzyszenie polskiej młodzieży emigracyjnej), zawiera biogram Jacka Jerza.
Barykada - Drukarnia Polowa im. Jacka Jerza
Zachowane w zbiorach Ośrodka KARTA numery pisma Barykada wydawanego przez nazwaną na cześć śp. J. Jerza podziemną Drukarnię Polową im. Jacka Jerza działającą w Pionkach w latach 1983-1989.
Radomska Oficyna Wydawnicza im. Jacka Jerza
Reaktywowana w połowie lat '80 radomska KPN utworzyła ROW im. Jacka Jerza prowadzącą całość jej działalności poligraficznej i wydawniczej. Kilka pozycji dostępnych jest w zbiorach Radomskiej Biblioteki Cyfrowej.